Czwartek, 02 kwiecień. Imieniny Franciszka i Władysława.
*** UWAGA!!!  Wpłaty za wywóz śmieci należy regulować na indywidualny nr konta ***
Biuletyn Informacji Publicznej Biuro Obsługi Mieszkańca Gminne Centrum Informacji
Komunikat Urzędu Gminy:
Jesteśmy gminą miejsko - wiejska, położoną na terenie powiatu konińskiego. Naszą misja jest wspieranie rozwoju rolnictwa oraz tworzenie dogodnych warunków do rozwoju gospodarczego dzięki położeniu przy autostradzie A - 2.

News


Celem konferencji, która odbyła się w dniu 22 stycznia br. Concordia Design w Poznaniu, było przedstawienie istoty zrównoważonego rozwoju w funkcjonowaniu samorządu oraz nagrodzenie gmin, realizujących jego założenia.

- Zrównoważony rozwój to taki sposób gospodarowania, w którym potrzeby obecnych pokoleń są zaspokojone, ale nie ograniczają możliwości zaspokajania potrzeb przez przyszłe pokolenia. To bardzo prosta i pojemna definicja. Nie myślimy tylko o sobie, ale też o innych. Nie skupiamy się tylko o realizacji najbliższych celów, ale bierzemy pod uwagę dłuższą perspektywę - mówił Michał Bartkowiak, prezes Inea, organizator wydarzenia.

Firma INEA prowadzi ogólnopolski ranking gmin, które angażują się w działania związane ze zrównoważonym rozwojem oraz ochroną środowiska, pt. "Lider Rozwoju". Jego celem jest wyróżnienie jednostek samorządowych, które angażują się w budowę innowacyjnego, nowoczesnego społeczeństwa, a przy tym promują ideę zrównoważonego rozwoju. Lokalne samorządy są oceniane w trzech kategoriach: Ekologia i Ochrona Środowiska, Inwestycje i Technologia oraz Edukacja i Bezpieczeństwo. Gmina, która zdobędzie największą liczbę punktów, otrzyma tytuł Lidera Innowacji i Zrównoważonego Rozwoju. Poza samorządami, INEA nagradzać będzie także poszczególne osoby działające na ich obszarze, które swoim zaangażowaniem przyczyniają się do rozwoju danego regionu. Program swoim patronatem objęło Ministerstwo Cyfryzacji oraz Ministerstwo Rozwoju.

Gmina Golina otrzymała podziękowanie z zaangażowanie na rzecz zrównoważonego rozwoju, promowanie postaw ekologicznych i udział w rankingu LIDER ROZWOJU.