środa, 08 grudzień. Imieniny Marii i Wirgiliusza.
*** UWAGA!!!  Wpłaty za wywóz śmieci należy regulować na indywidualny nr konta ***
Komunikat Urzędu Gminy:
Jesteśmy gminą miejsko - wiejska, położoną na terenie powiatu konińskiego. Naszą misja jest wspieranie rozwoju rolnictwa oraz tworzenie dogodnych warunków do rozwoju gospodarczego dzięki położeniu przy autostradzie A - 2.

News

Uroczystość rozpoczęła modlitwa za ojczyznę w kościele pod wezwaniem M.B. Szkaplerznej w Golinie. Po mszy świętej, prowadzeni przez orkiestrę i poczty sztandarowe, uczestnicy przeszli pod pomnik „Tym co za Polskę życie oddali”. Tam odśpiewano hymn Polski i złożone zostały symboliczne wiązanki kwiatów, zapalono znicze. Program artystyczny "Śpiewająco dla Niepodległej", stanowiący kontynuację obchodów odbył się w Domu Kultury w Golinie.

"Naród, który nie szanuje swej przeszłości, nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma prawa do przysłości" - słowami Józefa Piłsudskiego powitała zgromadzonych na uroczystości Żanetta Matlewska, dyrektor Biblioteki Publicznej w Golinie i zarazem Przewodnicząca Rady Powiatu Konińskego.

Data 11 listopada  to symbol walki o wolność, symbol wiary, miłości i symbol zwycięstwa. Dzień ten uczczono głęboką refleksją nad historią i współczesnością naszego kraju, celebrowano go słowem i pieśnią. Dzieci i młodzież z placówek oświatowych z terenu gminy Golina zaprezentowały najpiekniejsze interpretacje wierszy o tematyce patriotycznej oraz pieśni śpiewane od pokoleń. Prezentacje zostały wyłonione podczas tegorocznych konkursów zorganizowanych przez Bibliotekę Publiczną i Dom Kultury w Golinie. Nie zabrałko również bogatego reperturau zaprezentowanego przez chór Vokaliza pod kierownictwem maestro Sławomira Kaliszewskiego.

To święto było też doskonałą okazją do wręczenia podziękowań i odznaczeń Zasłużony dla powiatu konińskiego. Na wniosek Burmistrza Goliny Mirosława Durczyńskiego Zarząd Powiatu Konińskiego w drodze uchwały, podjętej zgodnie z decyzją kapituły przyznał odznaczenia. Trafiły one do: Joanny Kukulskiej, Barbary Koszarek, Doroty Jelińskiej, Kingi Szykownej, Anny Górznej, Grażyny Sędziak, Magdaleny Mielcarek-Mirek, Konrada Maciaszka oraz Andrzeja Łezki. Uroczystego wręczenia dokonała Żanetta Matlewska Przewodnicząca Rady Powiatu Konińskiego wraz z Burmistrzem Goliny.

Więcej zdjęć pod LINKIEM