Niedziela, 25 luty. Imieniny Wiktora i Cezarego.
*** UWAGA!!!  Wpłaty za wywóz śmieci należy regulować na indywidualny nr konta ***
Komunikat Urzędu Gminy:
Jesteśmy gminą miejsko - wiejska, położoną na terenie powiatu konińskiego. Naszą misja jest wspieranie rozwoju rolnictwa oraz tworzenie dogodnych warunków do rozwoju gospodarczego dzięki położeniu przy autostradzie A - 2.

News
W dniu 15 października 2022 r. odbyły się manewry gminne w formie warsztatów dla jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z gminy Golina. W manewrach uczestniczyły jednostki OSP Golina, OSP Przyjma, OSP Węglew, OSP Kawnice, OSP Rosocha, OSP Kraśnica, OSP Spławie, OSP Myślibórz, OSP Adamów. Dodatkowo z zaproszenia skorzystała Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza OSP Golina, która wcieliła się w rolę obserwatorów ćwiczeń. Manewry odbyły się w miejscowości Przyjma.
 
Głównym prowadzącym warsztaty był funckjonariusz Państwowej Straży Pożarnej w Koninie mł.bryg. Mariusz Batorski. Dodatkowo w trakcie ćwiczeń swoją wiedzą dzielili się również strażacy z PSP w Koninie będący jednocześnie członkami jednostek OSP z terenu gminy Golina.
 
Warsztaty rozpoczęły się od części teoretycznej na sali OSP w Przyjmie. Mł.bryg. Mariusz Batorski przekazał uczestnikom warsztatów wiedzę z zakresu operowania prądami gaśniczymi wody, technikę otwierania drzwi podczas pożarów obiektów, a także technikę prowadzenia rozpoznania oraz przeszukiwania pomieszczeń z wykorzystaniem kamery termowizyjnej.
 
Po zakończonej części teoretycznej jednostki zostały przedysponowane w miejsce koncentracji sił i środków. Przekazana chwilę wcześniej wiedza została zamieniona w praktyczne ćwiczenia. Po wykonanej serii ćwiczeń przez druhów przystąpiono do głównego punktu manewrów czyli symulowany pożar budynku. Poszczególne jednostki po otrzymaniu zgłoszenia o pożarze były dysponowane na miejsce zdarzenia. Działania przybyłych zastępów polegały na ewakuacji osób poszkodowanych (w tym strażakom, którzy w trakcie działań stracili przytomność) znajdujących się wewnątrz budynku, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy, zlokalizowaniu oraz ugaszeniu pożaru. Roty działające w zadymionych pomieszczeniach pracowały w sprzęcie ochrony dróg oddechowych z wykorzystaniem kamery termowizyjnej. Kolejnym bardzo istotnym zadaniem była budowa magistrali wodnej aby zachować ciągłość podawania wody. Podczas prowadzonych działań zwrócono również uwagę na sposób prowadzenia łączności radiowej przez poszczególne odcinki bojowe. Wszystkie założenia zostały zrealizowane w sposób prawidłowy.
 
Na koniec manewrów jednostki powróciły na teren OSP Przyjma gdzie dokonano podsumowania warsztatów, a także skosztowano pysznej grochówki ugotowanej przez druhów z tej jednostki
 
Organizatorem manewrów był Komendant Gminny Dawid Kałużny.
 
Może być zdjęciem przedstawiającym 9 osób i ludzie stoją
 Może być zdjęciem przedstawiającym 6 osób, na świeżym powietrzu i tekst „STRAZ STRAZ STRAZ STRAZ STRAZ STRAZ STRA2 STRAZ STRAZ STRAZ STRAZ STRAZ”
 Może być zdjęciem przedstawiającym 7 osób, ludzie spacerują, ludzie stoją i na świeżym powietrzuhttps://scontent.fpoz2-1.fna.fbcdn.net/v/t39.30808-6/311428027_112187028341394_3918343975386139968_n.jpg?_nc_cat=109&ccb=1-7&_nc_sid=730e14&_nc_ohc=2krSAyW9FvoAX-Aa6DK&_nc_ht=scontent.fpoz2-1.fna&oh=00_AT8L0zYJiuko6gwq6FcgAb6e6T0tcJBUN6CYuI9MJ624Eg&oe=635220B2