Wtorek, 28 listopad. Imieniny Grzegorza i Zdzisława.
*** UWAGA!!!  Wpłaty za wywóz śmieci należy regulować na indywidualny nr konta ***
Komunikat Urzędu Gminy:
Jesteśmy gminą miejsko - wiejska, położoną na terenie powiatu konińskiego. Naszą misja jest wspieranie rozwoju rolnictwa oraz tworzenie dogodnych warunków do rozwoju gospodarczego dzięki położeniu przy autostradzie A - 2.

News

Sportowy Turniej Miast i Gmin (STMiG) jest datującą się od 1995 roku polską wersją Światowego Dnia Sportu (Challenge Day) organizowanego w ostatnią środę maja przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Sportu dla Wszystkich TAFISA (The Association For International Sport for All). Jest to ogólnopolska doroczna impreza sportowo-rekreacyjna, przeprowadzana przy finansowym wsparciu Urzędów i Ministerstw właściwych do spraw Sportu Powszechnego. Głównym organizatorem Sportowego Turnieju Miast i Gmin od 1998 roku jest Krajowa Federacja Sportu dla Wszystkich (KFSdW). Do 2008 roku były to imprezy jednodniowe, które od 2009 roku zostały przez KFSdW w porozumieniu ze stowarzyszeniem TAFISA rozszerzone do Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich (ETS). Tradycyjnie Sportowy Turniej Miast i Gmin był do 2008 roku organizowany w ostatnią środę maja, a od 2009 roku przez tydzień od 26 maja do 1 czerwca (od Dnia Matki do Dnia Dziecka). W bieżącym roku, tak jak w dwóch ubiegłych latach, tradycyjny majowy termin przeprowadzenia imprezy został przesunięty na jesień w związku z epidemią COVID-19.

Głównym celem imprezy jest aktywizacja ruchowa jak największej liczby naszych obywateli, szczególnie tych, którzy nie uprawiają sportu, nie ćwiczą codziennie, nie prowadzą aktywnego fizycznie trybu życia. „Sport dla wszystkich – zdrowie dla każdego” to hasło przewodnie tegorocznej edycji Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich – Sportowego Turnieju Miast i Gmin. Celem organizatorów jest wzmożenie motywacji osób dorosłych, seniorów, młodzieży i dzieci, zarówno pełnosprawnych jak i z niepełnosprawnościami do wyjścia z domu i integracji rodzin i społeczności lokalnych wokół wydarzeń sportowo-rekreacyjnych. 

Również Gmina Golina włącza się w niniejsze wydarzenie organizując od 13 do 19 września turniej rzutu lotkami, Test COOPERA, turniej piłki koszykowej i piłki plażowej oraz turniej piłki nożnej.